Вища освіта в Польщі, освіта у Польщі - Освіта Поль, Навчання в Польщі
Безпека Вартість Життя Валюта Публічний транспорт
Медичні послуги Релігія Пошта та телефонія Інша практична інформація

Щоденне життя

image

Студенти кажуть:
Rani Soong (студентка з Сингапуру )
Що мене найбільше здивувало в Польщі це чотири пори року. Я привикла, що у нас лише дві: спекотна і дощова. Мені подобається, що можна займатись різними видами спорту, залежно від сезону.

БЕЗПЕКА

Польща достатньо безпечна країна з низьким рівнем злочинності. Хоча, як і в будь-якому місці на землі, рекомендовано використовувати здоровий глузд і уникати ситуацій, де Ваша особиста безпека може опинитись в зоні ризику. Уникайте самостійних прогулянок на самоті в нічний час, не носіть собою значні суми коштів, та не реагуйте на незрозумілі коментарі незнайомців. Завжди пересвідчіться, що Ваша квартира та машина замкнені, та не залишайте свої кредитні картки вдома.

Польська міліція забезпечує Вашу безпеку в Польщі. Поліція також забезпечує верховенство права. Вони відповідають за проведення розслідувань, кримінальне переслідування та безпеки громадян. Представник міліції має права запитати Вас Ваша посвідчення (якщо в цьому є потреба) та арештовувати людей, що несуть небезпеку для оточуючих. Якщо Ви порушили закон, представник міліції може накласти на Вас штраф або Вас арештувати.

Муніципальна міліція забезпечу громадський порядок в місті. Вони забезпечують порядок протягом різноманітних заходів, таких як концерти та фестивалі. Якщо у Вас якісь проблеми, Ви завжди можете звернутись до полісмена або стража порядку за допомогою.

Телефони екстреної допомоги в Польщі:
Основна телефонна лінія допомоги 112 Вона актуальна для дзвінків як з мобільного, так і стаціонарного телефону. Оператор Вас поєднає з необхідною службою.
Міліція997 Якщо Ви дзвоните з мобільного телефону, Вам необхідно набрати відповідний код міста перед номером, наприклад 22977 якщо Ви дзвоните в Департамент міліції в Варшаві.
Пожежна998 Якщо Ви дзвоните з мобільного телефону, Вам необхідно набрати відповідний код міста перед номером, наприклад 22998 якщо Ви дзвоните в Пожежну бригаду Департамент в Варшаві.
Швидка допомогаЯкщо Ви дзвоните з стаціонарного телефону або з автомату, Вам необхідно набрати 999. Якщо Ви дзвоните з мобільного телефону, Вам необхідно набрати відповідний код міста перед номером, наприклад 22999 якщо Ви дзвоните в Пожежну бригаду Департамент в Варшаві.
Швидкий евакуаційний дорожний сервіс981 Якщо Ви дзвоните з мобільного телефону, Вам необхідно набрати відповідний код міста перед номером, наприклад 22981 якщо Ви дзвоните в Швидкий евакуаційний дорожний сервіс в Варшаві.
Муніципальна Поліція986 Якщо Ви дзвоните з мобільного телефону, Вам необхідно набрати відповідний код міста перед номером, наприклад 22986 якщо Ви дзвоните в Муніципальну Поліцію в Варшаві.
Топ

ВАРТІСТЬ ЖИТТЯ

image
Попри те, що Польща є членом Євросоюзу з 2004 року, досі життя в Польщі є дешевше.


Вартість продуктів щоденної необхідності.

Краще купувати овочі і фрукти на локальних ринках (кожне місто в Польщі має локальні базарні дні двічі на тиждень). Пам`ятайте, що продукти щоденного вжитку дешевші в супермаркетах та великих продуктових магазинах ніж в маленьких локальних магазинчиках.

Нижче Ви можете побачити перелік продукті харчування та їхні орієнтовні ціни:

Продукти:
Хліб
Масло (200 g)
Молоко (1l)
Макарони (0,5 kg)
Рис (0,5 Kg)
Картопля
Яблука
Банани
Курятина
Свинина
Телятина
Яйця
від 2 PLN
від 3 PLN
від 2 PLN
від 4 PLN
від 4 PLN
від 3 PLN per 1 kg
від 3 PLN per 1 kg
від 4 PLN per 1 kg
від 10 PLN per 1 kg
від 12 PLN per 1 kg
від 10 PLN per 1 kg
від 5 PLN за десяток
Побутова Хімія:
Зубна паста
Гель для душу
Шампунь
Універсальний крем для чищення
від 7 PLN
від 4 PLN
від 4 PLN
від 10 PLN
Одяг (дешевші бренди):
Футболка
Штани
Джемпер
Спортивна куртка
Блузка
Спідниця
Спортивне взуття
від 80 PLN
від 100 PLN
від 80 PLN
від 100 PLN
від 60 PLN
від 80 PLN
від 70 PLN
Перукарські послуги:
Чоловіча стрижка
Жіноча стрижка
від 40 PLN від 60 PLN
Топ

ВАЛЮТА

image

Злотий – це польська валюта (zł, PLN). 1 злотий становить 100 грошей (gr.) Банкноти є номіналом в 10, 20, 50, 100 і 200 PLN і монети номіналом в 1, 2, 5, 10, 20, 50 gr. і 1, 2, і 5 PLN.

У майбутньому Польща планує прийняти європейської валюти євро

Валюту можна обміняти в різних банках або обмінних пунктах. Їх можна легко знайти в центрі міст, аеропортах, залізничних станціях, місцях атракцій них для туристів та в готелях. Якщо Ви хочете дізнатися обмінний курс вашої національної валюти, перевірте сайт Польського Національного Банку на сторінці http://www.nbp.pl/Kursy/Kursya.html

Топ

ПУБЛІЧНИЙ ТРАНСПОРТ

image

Кожне місто в Польщі має свій публічний транспорт, відповідно ціни на квитки відрізняються в містах. Добрі новини для студентів діють знижки в транспорті до 50% за умови наявності студентського посвідчення. Ви можете купити квиток на один проїзд, денний, тижневий, місячний, квартальні. Якщо Ви користуєтесь публічним транспортом або рейсовими автобусами, найдешевше та найвигідніше купити квартальний квиток.

Ви можете подорожувати автобусом, трамваєм, метро та поїздом в Польщі. Проте, пам`ятайте, що квитки на трамвай та автобус не можуть бути використані в поїзді як альтернатива. Відповідно, з метою уникнення штрафів, завжди переконайтесь, що ви маєте відповідний квиток до виду транспортного засобу, яким Ви користуєтесь.

Крім автобусів, трамваїв та поїздів, Ви також можете користуватись таксі. Проте, звичайно це найдорожчий транспортний засіб. Ціна від 2-4 PLN за km і до 3,5 – 4,5 PLN в вечірній час. Ви можете замовляти таксі по телефону або безпосередньо взяти на вулиці. Зупинки Зупинки таксі в основному розташовані поблизу залізничних станцій, аеропортів, торгівельних центрів або пам`яток міста.

Орендуємо користуватись Вам їх послугами, оскільки вони суттєво вищі. Краще замовити таксі по телефону в одної з корпорацій або скористатись тим, що є на стоянці таксі з чітко вказаним телефонним номером корпорації.

Топ

МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

image

Навчаюсь в Польщі, Ви маєте бути застраховані в Національному Фонді Здоров`я (НФЗ) або володіти Європейською Картою Страхування Здоров’я (ЄКСЗ). Наявність медичного страхування є однією з обов`язкових вимог при отриманні візи (більше інформації міститься в Розділі Вимог). Якщо Ви захворіли Вам потрібно звернутись до Головного Практикуючо (ГП), який має підписану умову з НФЗ (що на практиці означає до будь-якого лікаря в поліклініці чи університеті) і показати Ваш ЄКСЗ або інакше підтвердити наявність страховки. ГП вас прийме та зробить або рекомендацію до необхідного спеціаліста, або направлення на додаткові спеціалізовані аналізи, або до лікарні при необхідності.

В екстреному випадку (нещасний випадок, неочікувана хвороба або роди) Ви можете подзвонити до лікарі або поїхати до лікарні. В таких випадках спеціалізований транспорт є безкоштовний. Проте, в лікарні Ви повинні представити Вашу страховку.

Топ

РЕЛІГІЯ

Свобода віросповідання гарантується Польською державою. Офіційно, в Польщі зареєстровано 138 віросповідань. Християнство (Римська Католицька Церква) це найпоширеніша релігія в Польщі. Друга найпопулярніша релігія це Польська Автокефальна Ортодоксальна Церква, за якою слідують Аусбурзька Євангелістична церква, Церква П`ятидесятників і Церква Адвентистів сьомого дня і кілька інших. Додаткову свою присутність в Польщі мають представники: Асоціації Єврейської общини в Польщі, Асоціація мусульман, Асоціація Кримських караїтів, Інтернаціональна спільнота свідомості кріпни, Асоціація буддистів.

Топ

ПОШТА ТА ТЕЛЕФОНІЯ

image

В сучасному світі, мобільні телефони це найбільш популярні і зручні засоби комунікації. В Польщі багато телефонних операторів. Era, Orange і Plus GSM є найбільшими. Протягом Вашого навчання Ви можете купити контрактний номер в одного з цих операторів, або користуватись картками поповнення. Альтернативно, Ви можете користуватись недорогими Інтернет дзвінками (як Skype або Tlenofon).В Польщі, Ви можете телефонувати з вуличних апаратів. Спеціальні телефонні карти Ви можете купити в кіосках, салонах преси, паливних станціях і пошті.

Національним поштовим оператором є Польська пошта. Якщо Ви хочете відправити лист чи посилку, Ви можете це зробити в одному з офісів поштової служби. Ви маєте дві можливості: направляти кореспонденцію звичайним листом або рекомендованим. Рекомендована кореспонденція буде направлена одержувачу в цей же день (в випадку якщо Ви її направили до 15.00 год.) Якщо Ви хочете направити листа в одну з країн Європи, це займе від 5 до 7 днів, щоб кореспонденція досягнула адресата. Звичайна кореспонденція займає ще більше часу, тому не є рекомендована. Якщо Ви хочете знати скільки буде коштувати відправлення Вашої кореспонденції, ви можете дізнатися про це он-лайн http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Якщо Ви направляєте цінні документи, рекомендовано використовувати реєстраційну пошту, де ви можете від слідкувати місцезнаходження листа. В цьому випадку Ви можете бути певні, що Ваша посилка досягне адресата.

Топ

ІНША ПРАКТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ

image

Електрична мережа в Польщі аналогічна, що й в Євро Союзі, що означає 230 V. Польські розетки є так названого французького типу. Вони мають круглий штекер з двома штифтами, розміром 4.8 - 19 mm, відстані 19 мм один від одного і з отвором для заземленням розетки. Розетки заземлюються. Тому, якщо Ви плануєте брати з дому електронні прилади, перш за все Вам прийдеться купити перехідник.

ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ

В Польщі діє метрична система, що означає використання наступних категорій: 1 m = 100 cm, 1 kg = 1000 g Швидкість транспортних засобів вимірюється як кількість кілометрів за годину km / h. Для вимірювання температури ми використовуємо шкалу Цельсія, а тиск вимірюється в гектопаскалях (hPa).

Топ

Життя в Польщі є зручне та доступне. Якщо Ви користаєтесь здоровим глуздом, Ви будете себе почувати безпечно та комфортно.

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


Work and Study in Poland learn English and get your Student Visa to Poland in Europe.