Вища освіта в Польщі, освіта у Польщі - Освіта Поль, Навчання в Польщі

ПОДАТКИ В ПОЛЬЩІ

image

Student's talk:
Zainab Shabir (United Arab Emirates)
I could not find any proper information on the Polish tax system in Arabic. I came to Think Poland office in Poznan and they explained to me how to fill out the application form to get a NIP tax number. Two weeks later I got my number and could start legal work!

Як і в інших країнах-членах Європейського Союзу, в Польщі багато форм оподаткування. ПДВ та податок з прибутку займають значну частку надходжень до бюджету, але міжнародні студенти не повинні цим турбуватися, бо всі податки включені в продукти та послуги, які вони купують.

Всі, хто офіційно працює в Польщі зобов`язані сплачувати податок з доходу. З метою офіційного працевлаштування в Польщі, Ви підпишете один з трьох типів договір: стандартний договір про працевлаштування, договір на виконання конкретних робіт або орієнтований договір.

Студентам в основному пропонують договір орієнтований на завдання або договір на виконання конкретних робіт, особливо для сезонних робіт, що означає що більша частка заробітку залишається у Вас в кишені.

ПОДАТКИ
Є три податкові ситуації. В які зазвичай попадають працівники в Польщі, не залежно від типу договору:
До 3,090 PLN – 0%Іншими словами, якщо Ви заробляєте менше 3,091 PLN протягом року, Вам не потрібно платити жодних податків.
між3091 do 85 258 PLNЯкщо Ваш заробіток становить від 3,091 PLN до 85,258 PLN протягом року, податок становить 18%.
Більш ніж85,259 PLN Якщо Ви заробляєте більше 85,259 PLN, Ваш податок становить 32%.

Залежно від типу Вашого договору, Вам можуть додатково надаватись соціальні пільги, за рахунок сплати Вашим роботодавцем соціальних внесків. Важливо пам`ятати, що Ваш роботодавець виступає Вашим податковим агентом.

Ваше завдання – це передати Вашу декларацію про податок з доходу в офіс місцевого податкового органу. Вона повинна бути подана до 30 квітня наступного року, тому наприклад, якщо Ви мали дохід в 2010 році, Вам потрібно подати податкову декларацію до 30 квітня 2011 року.

Декларація про податок з доходу заповнюється стандартної форми, яку Ви отримуєте від Вашого роботодавця в кінці року, або при завершенні співпраці. Суми, які Ви отримали протягом року і сума податку до сплати мають бути вказані в декларації. Якщо Ви потребуватимете допомоги при заповненні декларації, просимо звертатись до представників THINK POLAND.

¿Quieres estudiar en Polonia u obtener más información? Crea la cuenta o ponte directmente en contacto con nosotros


Work and Study in Poland learn English and get your Student Visa to Poland in Europe.